Technologie w toaletach mobilnych

Technologie IoT w toaletach mobilnych. Jak skutecznie prowadzić kontrolę dostępu oraz zoptymalizować serwis tak aby dostarczyć klientą usługę najwyżsszej jakości

INTELIGENTNA GOSPODARKA ZARZĄDZANIA ODPADAMITECHNOLOGIA IOTINTELIGENTNA KONTROLA DOSTĘPUINTELIGENTNE MONITOROWANIE ZAPEŁNIENIA

Maciej Pawłowski

6/22/20233 min read

Mankamenty klasycznych mobilnych toalet

Toalety mobilne, bardzo często są rozstawiane w miejscach gdzie tylko określona grupa osób powinna mieć do nich dostęp. Są to między innymi place budowy. Równie często, toalety są umieszczone w miejscach, gdzie również nieuprawnione osoby mają do nich fizyczny dostęp. W takim przypadku, wymagane są częstsze serwisy toalet co generuje koszty dla końcowego odbiorcy lub toaleta jest w "gorszym stanie" niż powinna.

Dostawcy mobilnych toalet oraz ich użytkownicy, radzą sobie z tym problemem między innymi dzięki stosowaniu kłódek lub klasycznych zamków. Rozwiązanie to generuje niestety problem. W momencie gdy pojawiają się nowi użytkownicy lub zmieniają się jej "odbiorcy" trzeba dorabiać klucze, wymieniać zamki lub kłódki. Jeśli podsumujemy poświęcony czas, koszty oraz "zamieszanie" z tym związane to tak prosta sytuacja staje się uciążliwa i stosunkowo kosztowna.

Nowa wizja toalet mobilnych

Z pomocą przychodzą najnowsze technologie. Pozwalają one na prostą elektroniczną kontrolę dostępu do toalet mobilnych oraz wsparcie ich serwisu na przykład dzięki pomiarowi zapełnienia w toaletach mobilnych. Pozwoli to wprowadzić nową jakość usług. Kluczem do tego jest "SMART ACCESS CONTROL"

Kontrola dostępu w toaletach mobilnych

Elektroniczna kontrola dostępu do toalet mobilnych może być realizowana za pomocą produktu jakim jest zamek SMART ACCESS CONTROL od ICOBER, który może z powodzeniem zostać wykorzystany w toaletach mobilnych. Jest to prosty system kontroli dostępu. Pozwala on na otwieranie toalet mobilnych za pomocą kart RFID, breloczków oraz telefonu.

Urządzenie jest w pełni zasilane bateryjnie i potrafi pracować do kilku lat na jednej baterii.

Dostęp dla poszczególnych użytkowników może być nadany lub odebrany w dowolnym momencie. Wystarczy przyłożyć do urządzenia kartę "master" a następnie karty, kluce lub telefony, któremu dostęp chcemy dodać. Rozwiązuje to kompletnie problem z dorabianiem i dystrybucją kluczy. Należy wspomnieć, że zwykłe karty RFID są tańsze niż klasyczny klucz do kłódki.

Doskonałym rozwiązaniem które zastosowali producenci, jest to, że do SMART ACCESS CONTROL możemy podłączyć dowolny elektrozamek. Pozwala to na dostosowanie systemu do dowolnego modelu toalety mobilnej.

Wsparcie serwisu

Kolejnym ważnym aspektem usługi dostarczania toalet mobilnych jest serwis. Aktualnie, toalety muszą być regularnie opróżniane bez względu na to czy rzeczywiście są zapełnione czy nie. Wszystko jest oparte o szacunki.

W tym aspekcie, z pomocą przychodzą również najnowsze technologie IoT. A mianowicie czujnik pomiaru zapełnienia. Dzięki takiemu urządzeniu, firmy świadczące usługi dostawy i serwisu toalet mobilnych mają możliwość stałej kontroli (nie tylko w aspekcie zapełnienie). Czujnik zapełnienia pełni również dodatkowe funkcje takie jak:

  • Pomiar zapełnienia,

  • Wykrywanie przechylenia i przewrócenia,

  • Lokalizacja,

  • Alarmy i powiadomienia o przepełnieniu

  • Alarmy i powiadomienia o nieautoryzowanej zmianie lokalizacji

Skutkuje to tym, że tak proste urządzenie może w pełni wspomóc nie tylko procesy serwisowe ale także logistyczne, administracyjne i bezpieczeństwa.